Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
EBOR drugi raz inwestuje w R.Power. Wcześniej spółka pozyskała od funduszu 150 mln euro

Europejski Bank Odnowy i Rozwoju jest drugim, dużym podmiotem, który w ostatnim czasie zainwestował w R.Power. Wcześniej zrobił to fundusz 3SIIF

R.Power to producent energii elektrycznej i deweloper farm fotowoltaicznych, który działa w Polsce i kilku europejskich krajach. Właśnie ogłosił, że po raz kolejny pozyska kapitał od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) – będzie to 75 mln euro. To drugi raz, gdy EBOR inwestuje w spółkę – wcześniej zrobił to w 2022 r. Realizacja inwestycji banku nastąpi po uzyskaniu zgód organów regulacyjnych.

Przeczytaj też: Orlen kupi projekt jednej z największych elektrowni słonecznych w Polsce

Dla R.Power to kolejny zastrzyk kapitału w ostatnich miesiącach. Jak mogliście przeczytać, mniejszościowy pakiet akcji spółki wykupił luksemburski fundusz Three Seas Initative Investment Fund (3SIIF). Dzięki objęciu akcji przez 3SIIF R.Power pozyskało 150 mln euro. W R.Power inwestował także Polski Fundusz Rozwoju, który objął zielone obligacje spółki we wrześniu 2022 r. za kwotę 120 mln zł.

Przeczytaj też: Spółka Polsatu z kredytem na farmę wiatrową

Jak mówi cytowany w komunikacie Przemek Pięta, współzałożyciel R.Power, wpływy finansowe pozwolą na przyspieszenie rozwoju firmy. Jak dotąd zgromadziła w swoim portfolio projekty związane z odnawialnymi źródłami energii o łącznej mocy ponad 1,3 GWp.

We wrześniu br. R.Power oddało do użytku jedną ze swoich największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Elektrownia słoneczna Jastrzębniki o mocy 30 MW ustępuje tylko instalacji Grabik-Żary (35 MW). Spółka zawarła też wieloletnią umowę na sprzedaż energii elektrycznej z Orange.

Fot. mat. prasowe R.Power

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies