Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ultranowoczesna ładowarka do samochodów elektrycznych. Saule Technologies przedstawia nowe rozwiązanie

Spółka Olgi Malinkiewicz nawiązała współpracę z koncernem energetycznym Engie. Wykorzysta swoje perowskity

Saule Technologies chwali się nowym rozwiązaniem dla elektromobilności o nazwie Solar Carport. To autonomiczna ładowarka do samochodów elektrycznych, która nie czerpie energii z sieci, a wyłącznie ze słońca. Powstała we współpracy z Natoni, należącą do francuskiego koncernu Engie spółką zajmującą się tworzeniem rozwiązań dla elektromobilności.

Przeczytaj też: PKP wchodzą w energię ze słońca

Elementem konstrukcji jest 12 modułów słonecznych o łącznej mocy nominalnej 3,36 kW. Jak wyjaśnia spółka, wystarczy w razie potrzeby podłączyć pojazd do portu i cieszyć się korzyściami płynącymi ze zrównoważonego i wydajnego źródła zasilania.

Carport w podstawowej wersji wygląda jak na zdjęciu powyżej. W rozszerzonej można dodać boczne ścianki i wykorzystać je jako powierzchnię reklamową. Saule Technologie zapowiada, że w wersji 2.0 z 30 m2 modułów słonecznych z perowskitami, dzięki nowatorskiej metodzie produkcji opartej na druku atramentowym ściany będą mogły wyświetlać niestandardowe reklamy.

Przeczytaj też: Niemieckie pociągi napędzi prąd z morskich wiatraków

– Chcemy, aby Solar Carport był uniwersalnym produktem, który może być kupowany i używany przez organizacje, firmy, a także indywidualnych konsumentów – podsumowuje spółka. Ceny urządzenia na razie nie podaje.

Foto: Saule Technologies

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies