Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Kolejna firma OZE na zakupach w Polsce. Engie przejmie farmy wiatrowe

Spółka niedawno powiększyła już portfel OZE, ale jak widać, zamierza szybko zwiększać swoje możliwości

Engie Zielona Energia, spółka wchodząca w skład międzynarodowego koncernu Engie, podpisała warunkową umowę na zakup farm wiatrowych w Polsce o mocy 103 MW. Kupi je od RP Global Holding Poland i Marguerite Wind Polska. Strony nie poinformowały o wartości transakcji ani o lokalizacji farm.

Przeczytaj też: Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak mało prądu z węgla

Do sfinalizowania zakupu potrzebna będzie zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Engie po tej transakcji będzie dysponować 323 MW mocy w elektrowniach wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce. To kolejne przejęcie, jakiego Engie dokonuje w Polsce w ostatnim czasie. Pod koniec czerwca br. koncern kupił od Onde farmę słoneczną „Cyranka”. Wcześniej, w grudniu 2022 r., Engie kupił od Columbusa elektrownie słoneczne o łącznej mocy 102,5 MW w różnych fazach rozwoju.

Przeczytaj też: Inflacja hamuje inwestycje. Vattenfall wstrzymuje projekt farmy

Ogłoszona właśnie transakcja jest jedną z wielu, jakie obserwowaliśmy w lipcu tego roku w polskim sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Na zakupach jest m.in. Orlen, który kupi aktywa OZE od EDP Renewables. Energa z grupy płockiego koncernu nabyła z kolei farmy od Greenvolt Power.

Fot. mat. prasowe Engie

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies