Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Respect Energy rusza do Australii. Zainwestuje w ogromną morską farmę wiatrową

Dokładne plany polskiej spółki mamy poznać niebawem

W trakcie trwającej konferencji PSEW 2023 Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy Holding GK, ogłosił, że firma zamierza wejść na australijski rynek. Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej, Respect planuje zaangażować się w projekt morskiej farmy wiatrowej o mocy około 6 GW.

Przeczytaj też: Nadchodzi nowa królowa morskich farm wiatrowych

– Mając na uwadze szereg ograniczeń m.in. sieciowych w Polsce i Europie, a także regulacje na energetycznych rynkach Starego Kontynentu, podjęliśmy starannie przemyślaną decyzję o rozszerzeniu naszego portfolio o inwestycje na rynku australijskim. Najważniejszą z nich jest stworzenie projektu budowy największej morskiej farmy wiatrowej – powiedział Jabłoński. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu w offshore wind (morska energetyka wiatrowa) firma ma zamiar ogłosić wkrótce.

Spółka zamierza na rynku australijskim handlować energią elektryczną z odnawialnych źródeł, co robi już w kraju i Europie.

Przeczytaj też: Przemysł wiele zyska na własnych OZE i liniach bezpośrednich

Spółka sprzedaje energię elektryczną z OZE na 23 rynkach, inwestuje we własne źródła wytwórcze – farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. W Polsce Respect Energy znany jest m.in. za sprawą inwestycji w największą elektrownię fotowoltaiczną w Polsce. Razem z niemieckim Goldbeck Solar postawił w Zwartowie na Pomorzu farmę o mocy ponad 200 MW, która działa od ubiegłego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies