Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Projekt Solartechnik z nową strategią. Dwa razy więcej projektów OZE i ekspansja w Europie

Skupiająca się przede wszystkim na fotowoltaice spółka z grupy Grenevia (daw. Famur) przedstawiła plany na najbliższe lata

Działająca w grupie TDJ i Grenevia (daw. Famur) spółka Projekt Solartechnik (PST) poinformowała, że zaczęła realizację nowej strategii biznesowej na lata 2023-2027. W ramach niej rozwija odnawialne źródła energii i po I kwartale br. jej porfel projektów obejmuje projekty OZE na różnych etapach rozwoju o łącznej mocy 4,1 GW. Z tego 1,3 GW ma warunki przyłączeniowe (dla porównania moc wszystkich źródeł odnawialnych w Polsce wynosi około 25 gigawatów).

Przeczytaj też: IEO: Nigdzie na świecie nie instalowano jednego dnia tyle fotowoltaiki, co w Polsce

W nowej strategii PST założyła, że będzie dywersyfikować ofertę produktową, a także kontynuować rozwój na rynkach innych niż polski: w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Rumunii. W maju otworzyła biura w Bukareszcie (Rumunia) i Rouen (Francja).

Do 2027 roku Projekt Solartechnik zamierza zgromadzić warunki przyłączenia i osiągnąć gotowość do budowy (RtB) projektów wiatrowych o mocy 170 MW, 400 MW w magazynach energii, a także 1,5 GW w projektach PV (fotowoltaika) w Polsce i drugie tyle za granicą.

PST chce rozwijać się także jako wytwórca energii poprzez własną spółkę obrotu – PST Trade. Do 2027 roku zamierza osiągnąć do 844 MW mocy we własnych elektrowniach fotowoltaicznych.

Przeczytaj też: Rząd chce więcej pieniędzy od producentów zielonej energii. Trwa batalia o OZE

Spółka z grupy Grenevia już w ubiegłym roku sygnalizowała, że będzie dalej poszerzać portfel OZE. W sierpniu 2022 r. miała w 2,1 GW mocy w projektach, więc po ponad 6 miesiącach podwoiła tę wartość. Od tego czasu spore zmiany zaszły w samej grupie. Famur, kojarzony przede wszystkim z sektorem wydobywczym, stał się Grenevią. Nowa nazwa grupy ma lepiej oddawać profil spółki, która od lat stawiała na projekty związane z zieloną transformacją.

Fot. Projekt Solartechnik / Farma PV w Pile

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies