Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Kraków będzie szerzyć wiedzę o klimacie wśród mieszkańców. Otworzono Centrum Edukacji Klimatycznej

Lokale przy ul. Wielopole 17a staną się miejscem spotkań i warsztatów

W ramach realizacji jednej z ponad 30 rekomendacji Krakowskiego Panelu Klimatycznego, w starej stolicy kraju powstało Centrum Edukacji Klimatycznej. Wybrano starą kamienicę przy ul. Wielopole, a jak tłumaczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, celowo nie budowano nowego obiektu – w ten sposób uniknięto niepotrzebnych emisji.

Przeczytaj też: Kraków niedostępny dla najstarszych samochodów. Pierwsza w Polsce SCT

Lokal został odświeżony, pozostawiono wiele mebli, które już w nim były. W jego powstanie zaangażowano m.in. uczniów Technikum Budowlanego nr 1, którzy opracowali koncepcję adaptacji pomieszczeń. Aby podkreślić, jak ważne są nawet drobne działania na rzecz klimatu, w toalecie podpięto umywalkę do zbiornika spłuczki. W ten sposób marnuje się mniej wody. Jak mówiła Ewa Całus, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. edukacji klimatycznej, twórcy CEK chcą, by to rozwiązanie zyskało na popularności.

Ponieważ za budową centrum opowiedzieli się w głosowaniu z 2021 roku mieszkańcy miasta, placówka ma służyć głównie im. W Centrum Edukacji Klimatycznej będą prowadzone warsztaty czy spotkania, a miejsce przeznaczone jest dla grup do 50 osób.

Przeczytaj też: Kraków zrywa z betonem, także na Rynku Głównym

Opiekunowie centrum zapewniają, że „zgodnie z proklimatyczną ideą współdzielenia”, miejsce będzie udostępniane pod organizację wydarzeń związanych z tematyką ekologii, ochrony klimatu, edukacją, z naciskiem na to, że w skali miasta. – Interesuje nas energia, woda, transport publiczny. Interesuje nas, to jak możemy na co dzień bardziej działać na rzecz planety – mówiła Całus.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

KATEGORIA
KLIMAT
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KLIMAT, KRAKÓW

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies