Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Onde zbuduje farmę wiatrową dla PAK Polska Czysta Energia w Pomorskiem

Spółka czekała z ogłoszeniem tej informacji... ponad dwa lata

Onde, spółka wchodząca w skład grupy Erbud, poinformowała z blisko dwuletnim opóźnieniem o umowie na budowę farmy wiatrowej. Dopiero 13 stycznia 2023 roku oficjalnie ogłosiła, że w listopadzie 2020 roku zawarła umowę warunkową na roboty budowlane na terenie elektrowni wiatrowej Drzeżewo IV. Powodem opóźnienia miała być niemożliwość „zagwarantowania poufności” informacji o zawarciu umowy w 2020 roku.

Przeczytaj też: Pół roku z net-billingiem. Domowa fotowoltaika nadal się opłaca

Farma Drzeżewo IV ma mieć łączną moc 50,6 MW i składać się z 23 turbin. Jest zlokalizowana w gminie Potęgowo w powiecie słupskim, w woj. pomorskim. Z komunikatu Onde wynika, że obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy farmy oraz szczegółowe uzgodnienia z kontrahentem.

Historia tej farmy jest skomplikowana. Miała budować ją Eviva Lębork, ale została przejęta przez PAK Polska Czysta Energia (z grupy ZE PAK). We wrześniu 2022 roku PAK-PCE otrzymała pożyczkę od Cyfrowego Polsatu na budowę Drzeżewa IV.

Przeczytaj też: Green Genius z finansowaniem od mBanku. 220 mln zł na farmy słoneczne

Onde, poza budową farm wiatrowych czy fotowoltaicznych dla innych podmiotów, stawia także na własne odnawialne źródła energii. W 2021 roku spółka zainwestowała w elektrownię słoneczną o mocy 18 MW.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies