Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Onde kupiło projekt farmy fotowoltaicznej na Lubelszczyźnie o mocy 40 MW

Spółka poszerza swoje portfolio instalacji w odnawialnych źródłach energii

Onde, część grupy Erbud, to jeden z największych graczy na polskim rynku OZE (odnawialne źródła energii). Firma ogłosiła, że wykupiła 50 proc. spółki celowej odpowiedzialnej za budowę farmy fotowoltaicznej (PV) w woj. lubelskim. Onde wcześniej już posiadało drugą połowy wspomnianej spółki, teraz stało się więc jej jedynym właścicielem. Projekt ma już umowę przyłączeniową.

Przeczytaj też: Green Podcast 35: kiedy w Polsce ruszy system kaucji za opakowania

Farma ma planowaną moc zainstalowaną 40 MW, a Onde będzie odpowiedzialne za zaprojektowanie instalacji, dostawę urządzeń i montaż. Jak przekazała spółka, po tej akwizycji jej portfolio inwestycyjne w OZE (farmy wiatrowe na lądzie i słoneczne) to na ten moment 836 MW.

Wcześniej spółka ogłosiła, że ma kontrakty na nowe farmy wiatrowe – w woj. wielkopolskim (moc 39,6 MW) i w pomorskim (31,5 MW). Zbuduje też elektrownię wiatrową dla Polenergii w Wielkopolsce.

Onde w 2021 roku zaczęło też inwestować we własne farmy fotowoltaiczne. Pierwsza taka elektrownia słoneczna o mocy 18 MW ma zostać oddana do użytku na przełomie 2022/2023.

Przeczytaj też: Długo wyczekiwana rewolucja w PKP Intercity. Kolejowe last minute

Dotychczas Onde brało udział w blisko 250 projektach farm wiatrowych i słonecznych w kraju. Łączna osiągalna moc tych instalacji przekracza 3 GW.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies