Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Branża płatnicza może niszczyć środowisko trochę mniej. Na rynek trafią biodegradowalne karty

Nowość opracowała portugalska firma SIBS, która co roku sprzedaje ponad 30 mln kart

Portugalska firma SIBS, która jest obecna także w Polsce (jest właścicielem spółki PayTel, jednego z mniejszych operatorów terminali płatniczych), poinformowała o zaoferowaniu biodegradowalnej karty płatniczej. Biodegradowalność osiągnięto dzięki dodaniu soli do tworzywa, z którego wykonana jest karta. Ta w odpowiednich okolicznościach pomaga rozłożyć plastik. Zdaniem SIBS skuteczność tej metody została potwierdzona testami.

Przeczytaj też: PGE i KGHM chcą razem budować farmy słoneczne

Z komunikatu prasowego portugalskiej instytucji wynika, że nowe, biodegradowalne karty mogą być wykorzystywane nie tylko jako nośnik instrumentu płatniczego. Mogą służyć również jako karty abonamentowe, identyfikatory w firmach, wejściówki do obiektów sportowych czy klucze do pokoi hotelowych, zatem wszędzie tam, gdzie dziś wykorzystuje się tradycyjne, plastikowe karty.

Przeczytaj też: Tauron podwaja moce w energetyce wiatrowej

Jeśli zaś chodzi o same płatności to są już sposoby, by plastikowych kart w ogóle się pozbyć. Można je zastąpić aplikacją w telefonie. Rozwiązania takie jak Apple Pay czy Google Pay, które pozwalają płacić zbliżeniowo smartfonami bez posiadania przy sobie karty, zyskują na popularności nie tylko w Polsce. Niestety, wciąż niewiele banków umożliwia aktywację tego typu usług bez konieczności zamawiania tradycyjnej karty.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies