Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Paribas wprowadza kredyt powiązany z ratingiem społecznej odpowiedzialności biznesu

Bank współpracuje przy „zielonych” kredytach ESG z EcoVadis

BNP Paribas wprowadził do oferty ESG-Rating Loan dla firm, czyli kredyt, w ramach którego poprawa ratingu ESG wiązać się będzie z obniżeniem kosztów finansowania. Jak informuje bank, z kredytu będzie można korzystać jako finansowania celowego (na określony cel) lub ogólnego (bez wskazywania celu).

Przeczytaj też: Oddaj karty do recyklingu – namawia bank Santander

Kredyty powiązane z ratingiem społecznej odpowiedzialności biznesu ESG (każda z liter reprezentuje inną działalność biznesu, E – środowisko, S – społeczną odpowiedzialność, G – ład korporacyjny) zakładają, że niektóre składowe zobowiązania mogą być zmniejszane w zależności od tego, jak radzi sobie firma. Zewnętrzni audytorzy oceniają, czy i jak biznes poprawia swoja działania w wymienionych obszarach.

Bank w związku z wprowadzeniem do oferty takiego kredytu nawiązał współpracę z EcoVadis – agencją, która zajmuje się prowadzeniem ratingów ESG. Nie oznacza to jednak, że klienci BNP Paribas zawierając umowę kredytu będą zawsze audytowani przez EcoVadis. Jak czytam w informacji prasowej banku, honorowane będą też oceny wykonywane przez inne „powszechnie uznawane” agencje, które opracowują ratingi ESG.

Przeczytaj też: OZE poprawiają wyniki. Są szacunki dla Polski za ubiegły rok

BNP Paribas ma w portfolio inny, podobny produkt - Sustainability-Linked Loan, czyli kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem. Z tego produktu skorzystały już np. Raben, Wirtualna Polska i Velvet.

Kredyty powiązane z ratingami ESG są w Polsce od niedawna. W 2019 roku pierwszą spółką, która przy kredycie skorzystała z mechanizmu ratingu społecznej odpowiedzialności biznesu, została Energa.

Image by rawpixel.com

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies