Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Czarnemu Piątkowi mówimy „nie”

„Dobre wybory nic nie kosztują!” to najnowsza odsłona warsztatów, które organizuje Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie

W sobotę 26 listopada w Warszawie odbędzie się Laboratorium dobrej konsumpcji. To cykliczna impreza organizowana przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest oszczędzanie, które w czasie rosnącej inflacji staje się nieuniknione. Fundacja, która na co dzień promuje odpowiedzialne zakupy, tym razem podkreśla, że nadmierny konsumpcjonizm idzie w parze z niepotrzebnie wydawanymi pieniędzmi.

Przeczytaj też: Jak zrobić odpowiedzialne zakupy i nie zwariować?

W programie Laboratorium jest wymiana odzieży, a w przerwie lunchowej poczęstunek. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się, jak odnowić znoszone buty i co ugotować z resztek. Nie zabraknie również kuchni z dzikich roślin i grzybów, pomysłów na niebanalne kiszonki czy własnoręcznie robione naturalne kosmetyki.

Przeczytaj też: Minimalizm finansowy w praktyce. Zasada „nie marnuję” może dotyczyć też domowego budżet

„Zależy nam na tym, żeby pokazać, jak w łatwy i niskobudżetowy sposób można dokonywać bardziej świadomych wyborów” – wyjaśnia Fundacja. Zaproszeni do współpracy eksperci i ekspertki zadbają o to, by czas warsztatów był wypełniony dawką dobrej i potrzebnej wiedzy oraz pomysłami na praktyczne działania. Wśród prowadzących są Joanna Baranowska z „Organiczni.eu”, dziewczyny z „Mead Ladies”, Julia Wizowska z „Na nowo śmieci” oraz Maciej Bończak z „Wosh Wosh”.

Dodatkowo podczas warsztatów będzie można odwiedzić wystawę klimatyczną.

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies