Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
W hotelu Mercure w centrum Warszawy nie napijesz się już wody z plastikowej butelki

Krok sieci Accor pokazuje, że zielony trend nie omija branży hotelarskiej

Cointainer Recycling Institute podaje, że w samych Stanach Zjednoczonych rocznie ponad 60 milionów plastikowych butelek ląduje w koszach na śmieci. Jednorazowe opakowania po napojach stanowią ponad 14 proc. wszystkich śmieci na Ziemi. Jak można temu zapobiec?

Aby promować ekologiczne nawyki hotel Mercure Warszawa Centrum całkowicie zrezygnował z butelkowanej wody. W pokojach hotelowych goście znajdą szklane karafki wielokrotnego użytku, które mogą do woli napełniać, korzystając z dystrybutorów zamontowanych na korytarzach. To przykład zobowiązania grupy Accor do wyeliminowania jednorazowych tworzyw sztucznych w obsłudze gości – jednego z filarów strategii ESG sieci.

Przeczytaj też: Dlaczego jednorazowe torebki są niebezpieczne, a drugie życie plastikowej butelki kosztowne?

Plastikowa butelka potrzebuje ponad 500 lat, aby ulec biodegradacji. – Rozwiązanie z karafkami wielokrotnego użytku i dystrybutorami wody jak w Mercure Warszawa Centrum może przynieść długofalowe pozytywne zmiany w walce z plastikiem jednorazowego użytku. W ramach dążenia do zerowej emisji netto nasze hotele wprowadzają rozwiązania takie jak energooszczędne instalacje, panele fotowoltaiczne, systemy monitorowania zużycia energii, zbierania wody deszczowej, gromadzenia energii i wiele innych – wylicza Hanna Ushal-Rudnik, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Accor Northern Europe.

Przeczytaj też: Czym zastąpić plastik w codziennym życiu?

Inicjatywa warszawskiego hotelu to nie pierwsza i niejedyna tego typu zmiana wprowadzana w obiektach Accor na całym świecie. Grupa realizuje też inne projekty z zakresu zrównoważonego hotelarstwa i ochrony środowiska. Zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. W tym celu uruchomiła kalkulator emisji dwutlenku węgla netto, umożliwiając gościom i partnerom biznesowym obliczanie śladu węglowego ich spotkania czy imprezy oraz zakup kredytów węglowych, by zbilansować pozostałą część emisji poprzez inwestycję, na przykład w posadzenie określonej liczby drzew lub wsparcia wybranej proekologicznej fundacji.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies