Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Nowa ogólnopolska akcja drogówki. Na celowniku będzie smog

W trakcie wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać jakość spalin wydobywających się z rur wydechowych samochodów

Ta inicjatywa może zrobić dla życia i zdrowia Polaków więcej niż słynna „Akcja znicz”. W środę 28 sierpnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kontrole w ramach akcji „Smog”.

Przeczytaj też: Tesla zaczyna zbierać zamówienia w Polsce

Jak podaje komenda główna policji, drogówka w trakcie tej akcji będzie zwracać uwagę na wszelkie zachowanie niezgodne z prawem. Jednak jej głównym celem w najbliższą środę będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne dymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci wyposażeni w specjalistyczny sprzęt (dymomierze, analizatory spalin), sprawdzą emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Biorąc pod uwagę stan samochodów na polskich drogach, czasem problem z kłębami dymu wydobywającymi się z rury wydechowej widać gołym okiem.

Przeczytaj też: Największy odbiorca prądu stawia na OZE

Policjanci będą przypominali kierowcom, że smog bierze się nie tylko ze spalania węgla i śmieci w domowych piecach, ale również jest emitowany przez pojazdy, zwłaszcza te technicznie niesprawne, stare i np. z wyciętym filtrem spalin DPF.

Oby jak najwięcej tego typu działań policji, bo po polskich drogach poruszają się miliony pojazdów, które nie spełniają żadnych standardów emisji. W ostatnich miesiącach podobny odsiew drogowych kopciuchów w lokalnej skali robiły Kraków i Poznań.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies