Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Największy odbiorca prądu w Polsce stawia na OZE. We wrześniu KGHM pokaże pierwsze projekty

Jednym z nich są farmy słoneczne, o których serwis green-news.pl informował jako pierwszy na początku lipca

W dzisiejszym wywiadzie dla PAP Biznes prezes KGHM Marcin Chludziński zadeklarował, że już we wrześniu spółka przedstawi pierwsze projekty przygotowane do fazy inwestycyjnej, których realizacja umożliwi firmie dostęp do zielonej energii. KGHM do 2030 r. chce 50 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną pokrywać z własnych i zielonych źródeł. Miedziowy koncern jest największym odbiorcą prądu w Polsce.

Przeczytaj też: Recykling ubrań coraz bliżej

Zobowiązane do zwiększenia pokrycia zapotrzebowania na energię źródłami odnawialnymi znalazło się w najnowszej strategii spółki, zaprezentowanej pod koniec ubiegłego roku. O tym, w jaki sposób realizacja tego planu może wyglądać, w serwisie green-news.pl pisaliśmy na początku lipca. Wówczas przedstawiciele KGHM w rozmowie z serwisem poinformowali o planach inwestycji we własne farmy fotowoltaiczne. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też: Oto zdjęcia pokazujące jak człowiek niszczy planetę

Natomiast w opublikowanym dziś wywiadzie dla PAP Biznes prezes KGHM zadeklarował, że kierowana przez niego spółka chce też rozwijać projekty z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego. Mowa na przykład o instalacjach do odzyskiwania miedzi ze złomu. W tym roku spółka uruchomiła piec w Legnicy, który przetwarza 300 ton złomu dziennie.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies