Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Zakupy w sklepach Neonet zapakujesz w biodegradowalne torby. Sieć elektromarketów rezygnuje z plastiku

Neonet używa reklamówek wyprodukowanych ze skrobii z ziemniaków. Można je kompostować

Popularna sieć elektromarketów Neonet rezygnuje z foliowych reklamówek. Firma szacuje, że dzięki temu zmniejszy zużycie plastiku o 6,5 tony rocznie. We wszystkich sklepach tej marki dostępne będą torby z biodegradowalnego i kompostowalnego biopolimeru ze skrobią ziemniaków. Sieć szukała ekologicznych rozwiązań od dłuższego czasu. Próbowano wdrożyć torby papierowe, ale te nie zdały egzaminu ze względu na ciężar i gabaryty dostępnych w tego typu sklepach produktów. Firma nie chciała też plastiku pochodzącego z recyklingu. Postawiła na torby z ziemniaków.

Przeczytaj też: WWF sprawdza czy Lidl pozbył się plastiku

Jak zapewniają reprezentanci sieci, torby z logo Neonet można wrzucać do pojemników z bioodpadami lub kompostować. Po 45 dniach zaczną się rozkładać na biomasę, a proces zakończy się w ciągu pół roku. Biopolimer ze skrobią ziemniaczaną zachowuje w pełni właściwości toreb wytwarzanych z ropy naftowej – są elastyczne, rozciągliwe i wytrzymałe. Mają one certyfikat „OK Kompost Home” wydawany przez biuro certyfikacyjne TUV w Austrii. Można je zatem kompostować na pryzmach przydomowych.

Przeczytaj też: Udana akcja Carrefour z butelkami zwrotnymi. Ile pieniędzy odzyskali klienci?

Sieć zadbała też o szatę graficzną ekologicznych toreb. Ich wygląd zaprojektował Radosław Bączkowski, znany jako Kedarzyn, wrocławski artysta. – Sam projekt był sporym wyzwaniem. Zastanawiałem się jak połączyć technologię z ekologią związaną z ograniczeniem używania plastiku i jak wpisać to w sieć elektromarketów. Efekt finalny uważam za sukces. Udało się stworzyć postać, którą nazwałem Neohead – wyjaśnia Radosław Bączkowski/Kedarzyn. Farba, której użyto do zrobienia nadruków jest również biodegradowalna.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies