Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Polski pojazd Triggo pręży muskuły podczas prestiżowych targów w Las Vegas

Startup z siedzibą w podwarszawskich Łomiankach prezentuje swoje małe pojazdy elektryczne na targach technologicznych w USA

Trwające w Las Vegas targi CES 2022 to odbywajaca się co roku, prestiżowa impreza, która gromadzi najbardziej zaawansowane technologicznie projekty i firmy z całego świata. Na targach zaprezentowano też polski pojazd Triggo. Pojawił się tam za sprawą brytyjskiego Departamentu Handlu Międzynarodowego. Projekt został wybrany ze względu na zaawansowanie prac i możliwy globalny rozwój.

Przeczytaj też: Carlos Sainz pierwszy na mecie trzeciego etapu Rajdu Dakar. Jechał zelektryfikowanym Audi

Dla Triggo wizyta w Nevadzie to kolejny powód do zadowolenia. Mimo pandemii udało się pokazać prototyp w 2021 roku m.in. w Wielkiej Brytanii, podczas Goodwood Festival of Speed. Obecnie prototypy Triggo znajdują się na Wyspach Brytyjskich oraz Azji i przechodzą tam kolejne testy.

Triggo przeznaczony dla miejskiego carsharingu ma innowacyjne rozwiązanie sprawiające, że zajmuje mało miejsca zarówno na parkingu, jak i w ruchu. Dwumiejscowy prototyp ma cztery koła, przy czym przednia oś ma zmienną szerokość. Złożona zajmuje mniej więcej tyle miejsca co większy motocykl.

Przeczytaj też: Boisz się, że bateria w samochodzie elektrycznym może się zapalić? Poznaj opinie specjalistów

Jakie atrakcje Triggo przygotował dla odwiedzających CES 2022? Można było zobaczyć mechanizm składania przednich kół oraz będąc w Las Vegas poprowadzić pojazd znajdujący się w Warszawie. To zapowiedź usługi polegającej na dostarczaniu go pod drzwi zamawiającego. Z perspektywy użytkowników carsharingu byłaby to rewolucja, bo zamiast ścigać się z czasem po zarezerwowaniu auta, dostawalibyśmy je pod drzwi w pięć minut.

W wielu krajach trwają prace nad regulacjami pozwalającymi wdrażać w miastach prawdziwie autonomiczny transport. Na takie rozwiązania liczy też Triggo.

Podczas CES 2022 prototypowe projekty pokazały już takie marki motoryzacyjne jak Mercedes, BMW i Hyundai.

Zdjęcie: mat. prasowe Triggo

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies