Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
InPost stawia ładowarki do samochodów elektrycznych. Znajdziesz je przy paczkomatach

W ramach projektu GreenWay Polska dostarczy i zainstaluje w centrach logistycznych InPost wolne stacje ładowania

InPost rozpoczął budowę sieci stacji ładowania samochodów i urzadzeń elektrycznych. Ładowarki znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost i przy paczkomatach. Projekt będzie realizowany wspólnie z operatorem sieci ładowania GreenWay Polska.

Przeczytaj też: DHL stawia na fotowoltaikę

– W przyszłości paczkomaty InPost będą nie tylko wielousługowymi punktami pozwalającymi odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi, ale także autonomicznymi stacjami ładowania, w których będzie można zasilić telefon, hulajnogę czy samochód – mówi cytowany w komunikacie prezes spółki Rafał Brzoska.

W ramach projektu GreenWay Polska dostarczy i zainstaluje w centrach logistycznych InPost wolne stacje ładowania (używa się w nich prądu przemiennego, AC) oraz ładowarki szybkie (prądem stałym, DC). Firma będzie się także zajmować zarządzaniem ładowarkami i ich serwisem.

Przeczytaj też: W Stalowej Woli stanie fabryka za 3 mld zł

W ostatnich dniach InPost informował o innej bardzo ciekawej, „zielonej” usłudze: w paczkomatach oddać będzie można używany sprzęt elektroniczny. Zazieleniać ma się także flota pojazdów InPostu. Niedawno spółka podpisała największą w Polsce umowę najmu samochodów elektrycznych.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies