Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
W Środzie Śląskiej ogrzeją domy zielonym wodorem

Sescom i Polskie Domy Drewniane nawiązały współpracę, dzięki której powstać ma osiedle wolne od smogu

Dwie polskie spółki: SES Hydrogen z grupy Sescom oraz Polskie Domy Drewniane nawiązują współpracę, dzięki której powstać ma pierwsze w Polsce osiedle ogrzewane przy użyciu wodoru. Na mocy podpisanego 13 października listu intencyjnego w budynkach stawianych przez PDD montowane będą instalacje grzewcze z kotłami wodorowymi. Pierwsza inwestycja z około 1,8 tys. mieszkań zostanie zrealizowana w Środzie Śląskiej.

Przeczytaj też: Orlen chce być regionalnym liderem w produkcji zielonego wodoru

PDD jest firmą deweloperską, która stawia wielokondygnacyjne budynki o konstrukcji szkieletowej oraz przyjazne dla środowiska budynki prefabrykowane. Z kolei notowany na warszawskiej giełdzie Sescom rozwija technologie wodorowe.

W czerwcu br. nawiązał z Lotos Asfalt współpracę przy projekcie budowy wielkoskalowej instalacji do produkcji zielonego wodoru, a także stworzenia oprogramowania do zarządzania instalacją do produkcji wodoru, umożliwiającego również współpracę z systemem informatycznym stosowanym w sieciach energetycznych w kraju.

– Prace związane z wykorzystaniem wodoru w energetyce prowadzimy już od kilkunastu lat, doskonale rozumiejąc priorytet, jakim jest dekarbonizacja gospodarki i gospodarstw domowych – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom oraz SES Hydrogen.

Przeczytaj też: Polskie perowskity ze świetną efektywnością

Zgodnie z polityką Unii Europejskiej, nastawioną na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, państwa członkowskie są zobowiązania do odchodzenia od korzystania z paliw kopalnych do ogrzewania budynków mieszkalnych. Filarami ekologicznego ogrzewania mają być między innymi pompy ciepła oraz piece gazowe, które w dużej mierze będą opalane wodorem.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: WODOROWY

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies