Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Wkrótce liczba autobusów elektrycznych na polskim rynku niemal się podwoi. Gigantyczny kontrakt Solarisa i warszawskich MZA

Stołeczne Miejskie Zakłady Autobusowe zamówiły 130 elektrycznych Solarisów

Z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że na koniec czerwca bieżącego roku na polskim rynku zarejestrowanych było tylko 198 w pełni elektrycznych autobusów. Wkrótce jednak liczba ta niemal się podwoi. Wszystko za sprawą ogromnego kontraktu podpisanego właśnie przez Solarisa z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie.

Przeczytajcie też: Samochodów elektrycznych przybywa, ale wciąż jest ich mało

Solaris podaje w komunikacie, że do końca 2020 roku dostarczy do Warszawy 130 elektrycznych autobusów Urbino 18. Wartość kontraktu to prawie 400 mln zł. – Gigantyczne zamówienie jest największym do tej pory przetargiem tego typu w Europie. Elektrobusy marki Solaris zostały dotąd zamówione przez 60 miast w 17 państwach i od roku 2011 pokonały już ponad 14 mln kilometrów – chwali się w dzisiejszym komunikacie producent.

Przeczytajcie też: Czy rząd wycofa się z dodatków do zakupu aut elektrycznych?

Solarisy, które zostaną dostarczone do Warszawy, będą wyposażone w baterie typu Solaris High Power o pojemności 150 kWh. Producent udzielił na nie siedmioletniej gwarancji. Ładowanie będzie odbywać się za pośrednictwem ładowarek montowanych w zajezdniach oraz pantografów. Do tej pory Solaris do Warszawy dostarczył już ponad 1000 autobusów miejskich, w tym 20 elektrycznych. Elektrobusy można na co dzień spotkać na linii nr 222.

Fot. Wikipedia na licencji CC BY-SA 4.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies