Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BMW chciało pomóc wybrać najlepszy dla środowiska środek transportu. Internauci boleśnie uświadomili marce, o czym zapomniała

Takich odpowiedzi osoby odpowiedzialne za komunikację marki w mediach społecznościowych raczej się nie spodziewały

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który obchodzony jest 5 czerwca, marka BMW przygotowała dla internautów kilka ankiet na temat transportu, paliw i ochrony środowiska. Jedno z pytań dotyczyło tego, jaki jest najlepszy osób na poruszanie się po mieście przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.

Do wyboru były następujące odpowiedzi:

  • Car sharing
  • E-hulajnogi
  • Transport publiczny
  • Moje super zrównoważone BMW

Na trzy dni przed końcem ankiety aż 86,7 proc. z 91 tys. oddanych głosów wskazywało na transport publiczny, ale najciekawsze odpowiedzi znajdowały się pod ankietą.

Przeczytaj też: Rower może być wielokrotnie lepszy dla środowiska niż elektryczny samochód

Internauci nie pozostawili złudzeń co do tego, że najkorzystniejsze dla środowiska jest poruszanie się po mieście rowerem. BMW mogło wspomnieć o nim w ankiecie, w końcu ma rowery w swojej ofercie. Na dodatek ostatnich kilkanaście miesięcy dobitnie pokazało, że ludzie coraz chętniej przemieszczają się nimi po mieście. Pisałam o tym przy okazji kolejnego etapu prac nad nowelizacją ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Nawet w Polsce widać skutki nowego trendu. W kwietniu trudno było od ręki kupić u nas nowy rower. Importerzy przyznają, że pomimo pandemii wiele marek w 2020 roku odnotowało globalne wzrosty sprzedaży od 30 do 50 proc.

Pojawiły się w sieci głosy, że dotychczasowe wyniki głosowania to efekt zainteresowania ankietą Grety Thunberg. Aktywistka nie rozpisywała się o niej jednak zbyt rozwlekle.

A Twoim zdaniem jaki jest najlepszy środek transportu do poruszania się po mieście, z uwzględnieniem jego wpływu na środowisko?

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies