Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Samochodem elektrycznym pojedziesz autostradą za darmo. Nowy projekt Autopay

Autopay wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych przygotowały akcję, dzięki której samochodami elektrycznymi będzie można poruszać się po płatnych odcinkach dróg w Polsce za darmo

Operator aplikacji Autopay oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przygotowały akcję „Autostrada do elektromobilności”. Już niedługo właścicielki i właściciele samochodów elektrycznych będą mogli podróżować polskimi autostradami bezpłatnie. Dotyczy to odcinków obsługiwanych przez Autopay, czyli A1 oraz A4 między Krakowem i Katowicami.

Przeczytaj też: Autopay dostępna także na telefony Huawei

Autopay to aplikacja do zainstalowania na smartfonach. Po jej aktywacji należy wprowadzić numery rejestracyjne samochodu, a następnie dodać kartę bankową jako źródło płatności. Podczas wjazdu i zjazdu z autostrady numer rejestracyjny jest rozpoznawany przez system kamer i szlabany automatycznie się podnoszą. Płatność jest pobierana z rachunku powiązanej karty.

Przeczytaj też: Każdy powinien coś zrobić dla klimatu

Tak to działa standardowo. Ale w przypadku samochodów elektrycznych od 18 czerwca będzie inaczej. Żeby skorzystać z „Autostrady do elektromobilności”, należy zarejestrować się w EV Klub Polska. Po pozytywnej weryfikacji pojazdu (sprawdzeniu czy rzeczywiście jest elektryczny) kierowca otrzyma link do rejestracji w Autopay, jeśli jeszcze nie jest użytkownikiem aplikacji, lub aktywacji promocji, jeśli wcześniej korzystał już z apki. Później będzie mógł podróżować po A1 i A4 bezpłatnie. Akcja w pierwszej pilotażowej fazie ma trwać co najmniej do końca sierpnia bieżącego roku.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies