Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Tesla wchodzi na polski rynek? Właśnie otworzyła u nas swój pierwszy serwis

Na warszawskim Mokotowie pojawił się punkt, w którym można naprawiać auta firmowane przez Elona Muska

We wtorek 16 lipca przy ulicy Powsińskiej otwarto pierwszy oficjalny punkt serwisowy Tesli w Polsce – podaje portal Elektrowoz.pl. Kalifornijski producent już od niemal roku przygotowywał się do rozbudowania infrastruktury w naszym kraju.

Przeczytajcie też: Polski rynek aut na prąd w I połowie 2019 r.

Otwarcie serwisu stanowi ogromne ułatwienie dla użytkowników Tesli w Polsce. Dotychczas, aby naprawić auto, musieli udać się za granicę. Jednocześnie firma daje jasny sygnał, że dostrzega potrzeby naszego regionu i zamierza w nim inwestować. Na początku 2019 roku zarejestrowana została spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Tesla Poland. Oprócz możliwości tworzenia serwisów zastrzegła sobie również prawo do sprzedaży samochodów, co sugerować może dalsze plany marki Elona Muska w Polsce.

Dodatkowo w ostatnich dniach zaszły poważne zmiany w polityce cenowej amerykańskiego producenta. Model X oraz Model S zostały pozbawione wersji „standard-range”, czyli tej o najmniejszym zasięgu (w porównaniu z innymi markami i tak jest on imponujący i wynosi około 380 km). Od teraz modele te będą sprzedawane w dwóch wariantach: tańszym „long-range” (485 km zasięgu) oraz droższym „performance”, który ma niewiele mniejszy zasięg, ale za to dużo większe przyspieszenie. Obniżono za to ich cenę. To samo dotyczy najpopularniejszego w ofercie Tesli Modelu 3.

Przeczytajcie też: Lotos zapowiada więcej ładowarek do e-aut

Po zmianach za podstawową wersję Modelu X trzeba zapłacić około 410 tys. zł, natomiast Model S kosztuje w okolicach 384 tys. zł. Najtańsza Tesla Model 3 kosztuje obecnie ponad 200 tys. zł.

Amerykanie tłumaczą, że zmiany w cenniku wynikają z potrzeby uproszczenia i uatrakcyjnienia oferty. Widać jednocześnie, że najpopularniejszy Model 3 pod względem ceny stopniowo zaczyna zbliżać się do aut spalinowych z najwyższej półki.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies