Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Nowy sposób na to, by jedzenie nie trafiało do kosza. Poznaj aplikację ShareFood43

To polska aplikacja umożliwiająca dzielenie się jedzeniem, które zazwyczaj się marnuje

ShareFood43 to aplikacja mobilna, która pozwala wdrażyć w życie ideę zero waste. Działa podobnie jak apka Too Good To Go, ale w przeciwieństwie do niej przeznaczona jest bardziej dla osób indywidualnych niż dla firm. Może być więc pomocnym narzędziem dla każdego, komu bliski jest freeganizm (czyli antykonsumpcyjny styl życia, polegający na ograniczaniu udziału w konwencjonalnej ekonomii). Jak mówi założyciel apki Marek Kozłowski, cytowany przez serwis brandsit.pl, pomysł na nią powstał w czasie, w którym z powodu licznych wyjazdów i podróży musiał wyrzucać sporą część dobrego jedzenia do kosza.

Przeczytaj też: Niesprzedane jedzenie ze Starbucks i Pizza Hut do kupienia ze zniżką

ShareFood43 to platforma, na której użytkownicy mogą oferować za darmo zbędne im jedzenie, które komuś może się jeszcze przydać. Aplikacja ruszyła w połowie października 2019 roku i dotychczas została pobrana ponad tysiąc razy.

Sposób działania aplikacji jest bardzo prosty. Każdy użytkownik podczas wystawiania ogłoszenia może zamieścić zdjęcia oraz określić stan jedzenia, które chce oddać. Miejsce odbioru podawane jest jednorazowo podczas rejestracji. Natomiast osoby zainteresowane odebraniem żywności mogą skontaktować się z ogłoszeniodawcami za pośrednictwem czatu.

Przeczytaj też: Ta apka pozwoli Ci zbierać bonusy dzięki bieganiu

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o bardzo podobnej aplikacji TooGoodToGo, przy pomocy której to restauracje mogą sprzedawać po bardzo obniżonej cenie jedzenie, którego danego dnia nie udało się im sprzedać. W apkę zaangażowały się takie marki jak m.in.: kawiarnie Starbucks, pizzerie Pizza Hut czy sieć cukierni A.Blikle.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies