Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Burgerownie dla bezmięsnych. Max Premium Burgers oraz Bobby Burger wprowadzają wegańskie kotlety

W ten sposób firmy chcą nie tylko ograniczyć swój wpływ na klimat, ale przede wszystkim odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na bezmięsne dania

Max Premium Burgers, szwedzka sieć restauracji typu fast food mająca swoje lokale m.in.: w Warszawie i Gdańsku, oraz Bobby Burger, sieć burgerowni posiadająca 45 lokali w całej Polsce, postanowiły w tym tygodniu włączyć do swoich menu wegańskie burgery. To kolejne po McDonald’s, KFC i Burger King sieci, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie klientów poszukujących bezmięsnych dań.

Przeczytaj też: Burger King pozwany przez weganina. Było za mało wege

„Delifresh Plant Beef burger” dostępny od teraz w restauracjach Max Premium Burgers składa się głównie z białka roślinnego pochdzącego z soi. Dodatkowo, aby wyglądem bardziej przypominał mięso, został zabarwiony sokiem z buraków. Ceną nie będzie odbiegać od innych produktów oferowanych w linii Grand Deluxe (w tym menu znajdują się burgery z największą liczbą składników).

Natomiast „Power Plant burger” oferowany przez Bobby Burger bazować będzie na „kotlecie” firmy Lindy McCartney, która już od prawie 30 lat zajmuje się opracowywaniem oraz produkcją wegetariańskiej i wegańskiej żywności. Kosztować będzie 19 zł, do sprzedaży trafił 29 listopada, a w przyszłości każdy burger znajdujący się w ofercie restauracji będzie mógł bazować na wprowadzonym właśnie wegańskim produkcie.

Przeczytaj też: ExxonMobil na celowniku. Zapłaci za tuszowanie wpływu na klimat?

Wegańskie lub wegetariańskie dania znajdują się już w menu największych sieci fastfoodów w Polsce. Przypomnę, że klienci McDonald’s mogą zamawiać bezmięsną wersję Kanapki Drwala, bywalcy sieci KFC – wegetariańskiego Halloumi a fastoodów Burger King – bezmięsnego Rebel Whopper. To ważne o tyle, że produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego pochłania ogromne ilości energii oraz wody i jest znaczącym źródłem emisji gazów cieplarnianych. Przejście na jedzenie roślinne ma więc korzystny wpływ na planetę. Ale trzeba pamiętać, że wegańskie czy wegetariańskie burgery to wciąż fastfood, a więc nie jest to jedzenie zdrowe i nie należy z nim przesadzać.

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies