Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Będzie 38 nowych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomi je na swoich stacjach Lotos

Obecnie spółka posiada już 12 ładowarek na autostradach A2 i A1 między Warszawą a Trójmiastem

Z dzisiejszego komunikatu Grupy Lotos wynika, że do końca I kw. 2020 roku firma zamierza uruchomić 38 punktów ładowania samochodów elektrycznych, zlokalizowanych na jej stacjach benzynowych. – Wiele z nich zlokalizowanych będzie nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski – powiedział wiceprezes spółki ds. korporacyjnych Jarosław Wittstock. Obecnie Lotos ma 12 stacji ładowania „elektryków”.

Przeczytajcie także: Pierwsza taka stacja ładowania w Polsce

Warto wspomnieć, że w sieć ładowarek pojazdów elektrycznych inwestuje także krajowa konkurencja Lotosu, czyli Orlen. W grudniu ubiegłego roku spółka ta podała, że do końca bieżącego roku chce uruchomić punkty ładowania na 50 swoich stacjach w całym kraju. Większość ładowarek Orlenu zlokalizowanych jest obecnie na południu i zachodzie Polski.

Koncerny paliwowe coraz chętniej angażują się w motoryzację elektryczną gdyż staje się powoli jasne, że nie ma od niej odwrotu. Transport kołowy należy do jednego z najważniejszych emitentów dwutlenku węgla, powodującego ocieplenie klimatu. A większość naukowych analiz dowodzi, że samochody elektryczne emitują mniej CO2 niż spalinowe nawet przy dzisiejszym udziale źródeł odnawialnych w produkcji energii i przy obecnym poziomie zaawansowania technologii produkcji baterii.

Przeczytajcie także: Aut elektrycznych w Polsce przybywa, ale wciąż jest ich mało

Póki co jednak samochodów elektrycznych na polskim rynku jest bardzo mało. Z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że na koniec ubiegłego kwartału Polacy mieli zarejestrowanych ok. 3,9 tys. w pełni elektrycznych aut. Jedną z barier hamujących rozwój motoryzacji elektrycznej jest brak miejsc do ładowania baterii. Na koniec marca 2019 r. na polskim rynku funkcjonowało 1148 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów.

Fot. Wikipedia, CC BY 2.0

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies