Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Elektryczny skuter na minuty także zimą? Hop.City przedstawia bezpieczniejszą alternatywę – trójkołowiec

Na razie nowy pojazd będzie można przetestować tylko w Warszawie

Hop.City, firma oferująca wynajem skuterów elektrycznych na minuty m.in. w Warszawie i Łodzi, wprowadza na rynek nowy pojazd – skuter trójkołowy. Pojazd dostępny jest w ofercie VIP, czyli dla klientów posiadających abonament, którego ceny wynoszą 59 zł albo 89 zł miesięcznie. Cena wynajmu trójkołowca jest taka sama, jak zwykłego skutera i wynosi 2 zł opłaty startowej plus 49 gr za każdą minutę jazdy. Aktualnie skuter można wynająć tylko w Warszawie, jednak firma nie wyklucza rozszerzenia oferty na kolejne miasta.

Przeczytaj też: Uber powiększa korki i smog

Skutery i hulajnogi wynajmowane na minuty, oferowane przez takie firmy jak Hop.City czy Lime, stają się coraz popularniejsze, co oznacza, że więcej osób rezygnuje z samochodu na rzecz alternatyw przyjaznych środowisku. To zainteresowanie pojazdami na minuty może okazać się przydatne w ograniczeniu smogu, który wciąż stanowi poważny problem w wielu polskich miastach. Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska dotyczącego 2016 roku, to właśnie w Polsce znajduje się 19 z 20 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie.

Przeczytaj też: Flota Poczty Polskiej powiększa się o auta na prąd

Propozycja Hop.City to próba wydłużenia sezonu na wypożyczanie pojazdów transportu osobistego. Tradycyjnie klienci korzystają z nich wiosną, latem i jesienią. Zimą ich popularność jest mniejsza między innymi ze względu na bezpieczeństwo. Wprowadzenie do oferty skuterów trójkołowych może okazać się skutecznym sposobem na zniwelowanie tego problemu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies