Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BOŚ wprowadza pożyczkę na czystsze ogrzewanie

Oferta przedstawiona wspólnie z PGNiG ma zachęcać do wymiany pieców węglowych na gazowe i przyczynić się do walki ze smogiem

BOŚ Bank rozszerza ofertę skierowaną do klientów zainteresowanych czystymi technologiami. Wspólnie z PGNiG zaproponował pożyczkę o nazwie „Pełnym oddechem”, którą można przeznaczyć na instalację oraz modernizację domowych źródeł ciepła.

Maksymalna kwota finansowania to 100 tys. zł. Przy okresie kredytowania do 36 miesięcy oprocentowanie wynosi 3 proc. Przy większych kwotach pożyczka może być spłacana do 10 lat, a jej oprocentowanie jest równe stawce WIBOR 6M powiększonej o 2 punkty proc. marży, co daje łącznie 4,29 proc. Niezależnie od okresu spłaty BOŚ doliczy 5 proc. prowizji przygotowawczej. Warunki te są zbliżone do finansowania innych ekologicznych produktów, które BOŚ ma dzisiaj w swojej ofercie. Pisaliśmy o nich tutaj.

Przeczytajcie też: Ta chorwacka wyspa jako zakazuje plastiku

Pożyczka „Pełnym oddechem” jest przeznaczona dla obecnych klientów PGNiG Obrót Detaliczny oraz tych, którzy chcą dopiero skorzystać z usług tej instytucji.

- To nasz kolejny produkt, który będzie miał przełożenie na działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce i redukcji źródeł emisji. Uzupełnia on gamę naszych EKO-kredytów – ocenia Bogusław Białowąs, prezes BOŚ. Dodaje, że dotychczas dzięki działaniom finansowanym przez bank udało się zredukować emisję CO2 o 140 tys. ton rocznie, dwutlenku siarki SO2 o 500 tys. ton, a tlenków azotu – NOx, o 48 tys. ton.

Przeczytajcie też: Policja bierze się za kopcące auta

PGNiG wcześniej prowadził akcję „Dofinansowanie nawet do 3000 zł”. W ramach niej osoby chcące wymienić piece opalane węglem i innymi paliwami stałymi na gazowe, mogły uzyskać dopłatę ze spółki. Dzięki tej akcji sprzedano 12 tys. pieców.

Działania PGNiG i BOŚ to przykład, jak realizując cele biznesowe można przyczyniać się do walki ze smogiem. W Polsce około 70 proc. domów wykorzystuje piece na paliwa stałe (teoretycznie głównie węgiel, ale często spalane są też śmieci). Większość instalacji grzewczych bazuje na kotłach zasypowych – przestarzałych, o niskiej sprawności i wysokiej emisji zanieczyszczeń. Wymiana takich źródeł na gazowe pozwala ograniczyć emisję pyłów, które są głównym składnikiem smogu.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies