Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Nestlé wprowadza na rynek pierwszy baton w papierowym opakowaniu

Plastikowych odpadów generowanych przez koncern jednak stale przybywa. W 2018 r. Nestlé zużyło 1,7 mln ton tworzyw sztucznych

Nestlé ogłosiło, że wprowadza na rynek nowe biodegradowalne opakowania na batony Yes! Papierowa owijka ma rozłożyć się w wodzie w sześć miesięcy. Według przedstawicieli koncernu to opakowanie jest przełomowe i otwiera nowy etap w historii branży spożywczej.

Papierowe opakowania będą stosowane coraz częściej. Jak na razie suche przekąski o dłuższym terminie przydatności do spożycia - batony, czipsy czy ciastka - pakowane są w folię i laminaty z tworzyw sztucznych. Nie są one biodegradowalne, a i do recyklingu nadają się w niewielkim procencie.

Przeczytajcie też: Jak pozbyć się worków na śmieci. Życie bez plastiku

– Obecnie klienci wybierając przekąski szukają bardziej naturalnych opcji zarówno pod względem składników, jak i opakowań. Batony Yes! są produkowane ze zdrowych składników. Dodatkowo pakujemy je w papier, który jest łatwy do recyklingu i pozwala uniknąć plastikowych odpadów - mówi Patrice Bula, dyrektor ds. strategicznych jednostek biznesowych, marketingu i sprzedaży w Nestlé.

Czy to faktycznie przełom? Dobrze, że Nestlé próbuje robić cokolwiek, ale papierki od batoników świata nie zbawią. Nestle musi robić o wiele więcej, bo i tak produkuje coraz więcej śmieci. Ilość plastiku zużytego przez koncern w 2018 roku wyniosła 1,7 mln ton. To o 13 proc. więcej niż rok wcześniej. Nestle jest w niechlubnej światowej czołówce, razem z Coca-Colą, PepsiCo czy Danone. Według Greenpeace, koncerny te mają negatywny wpływ na środowisko i ponoszą odpowiedzialność za kryzys związany z zanieczyszczeniem odpadami z tworzyw sztucznych.

Przeczytajcie też: Czy Pepsi przerzuci się na opakowania wielorazowego użytku

Czy warto sięgać po produkty takie jak wspomniany baton? Sprawdziłam jego skład i jestem zaskoczona – dominują w nim owoce czy orzechy, a dodatków jest naprawdę niewiele. Ale i tak jeśli chcecie zjeść coś zdrowego i słodkiego, lepiej sięgnąć po migdały, rodzynki, czy banana, które można kupić na wagę i jeśli zabraliście z domu swoją torebkę lub pojemnik, bez żadnego dodatkowego opakowania. A do tego jest zdecydowanie taniej.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies