Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Jysk eliminuje plastikowe opakowania. Czym je zastąpi? 

Ta decyzja sprawi, że rocznie do środowiska trafi około 475 ton szkodliwego plastiku mniej

Klienci, którzy wybiorą się do sklepów Jysk po pościel lub prześcieradła, mogą być mile zaskoczeni – produkty te nie będą już sprzedawane w plastikowych opakowaniach. Zmiana może wydawać się niewielka, ale sprawi, że w skali jednego roku wyeliminowanych zostanie 27 mln toreb z tworzyw sztucznych. Dotychczas stanowiły one obciążenie dla środowiska, zarówno na etapie produkcji, jak i utylizacji, ale też później, na wysypiskach.

Przeczytaj też: PepsiCo w Polsce stawia na zieloną energię. Dostarczy ją PGE

Czym zastąpione zostaną plastikowe opakowania? Papierowymi taśmami z certyfikatem FSC, czyli organizacji non-profit Forest Stewardship Council. Odpowiada ona za system etykietowania drewna i papieru, pochodzących ze zrównoważonych upraw leśnych. Nowy materiał jest zatem nie tylko bardziej ekologiczny, ale też pozyskiwany w sposób, który stanowi dla przyrody mniejsze obciążenie. Nowe opakowania trafiają już do sklepów, ale nie zdziw się, jeśli w którymś z nich zobaczysz jeszcze prześcieradła w plastiku – będą sprzedawane do wyczerpania zapasów.

Przeczytaj też: Banki będą rozdzielać pieniądze na walkę ze smogiem

Jysk szacuje, że tym krokiem wyeliminuje ze środowiska rocznie około 475 ton plastiku. Gdyby zgnieść wszystkie te opakowania i rzucić je na podłogę średniej wielkości sklepu Jysk (około 1200 metrów kwadratowych), to klienci by w nich utonęli. Ich recykling jest problematyczny lub wręcz niemożliwy. Z papierowymi taśmami jest inaczej, można je bez obaw umieścić w odpowiednim kontenerze.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies