Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
PepsiCo w Polsce stawia na zieloną energię. Dostarczy ją PGE

Firmy działające na naszym rynku są coraz bardziej zainteresowane energią pochodzącą z odnawialnych źródeł

PepsiCo zazielenia się w skali globalnej, a polska część korporacji nie jest wyjątkiem. Firma podpisała z PGE drugi z rzędu kontrakt na dostawę energii pochodzącej w całości z odnawialnych źródeł. W ramach rocznej umowy trafi do niej 50 GWh energii elektrycznej, która zasili cztery zakłady produkcyjne koncernu oraz jej główną siedzibę w naszym kraju.

Przeczytaj też: Prezydent podpisał ustawę wspierającą morskie farmy wiatrowe

Amerykańska korporacja skorzystała z oferty PGE Obrót „Naturalnie, że energia”. Dzięki temu firma ma gwarancję, że wykorzystywany przez nią prąd pochodzi z OZE, głównie z wiatru. PepsiCo otrzyma dwa dokumenty: certyfikat wydany przez PGE i potwierdzający korzystanie z czystej energii oraz gwarancje pochodzenia energii wydawane przez prezesa URE.

PGE Obrót chwali się tym, że w 2020 roku dostarczyła do klientów ponad 1700 GWh energii wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych. W tym roku zakontraktowanych jest już 2300 GWh. Firma tłumaczy, że to tyle, ile energii zużywa w ciągu roku ponad jeden milion gospodarstw domowych w Polsce. Dane te mają pokazywać, że w naszym kraju przybywa przedsiębiorstw, zwracających uwagę na aspekt ekologiczny prowadzenia biznesu.

Przeczytaj też: Ikea będzie sprzedawać części zamienne do swoich mebli

Pod względem troski o środowisko PepsiCo prezentuje się ostatnio coraz lepiej. Korporacja zapowiedziała, że chce osiągnąć neutralność emisyjną do 2040 roku, czyli dekadę wcześniej niż zakłada porozumienie paryskie. Korzystanie z energii z OZE to tylko jeden z punktów strategii, która to umożliwi. Z green-news.pl dowiesz się także, że PepsiCo nawiązało współpracę z firmą Beyond Meat. Inicjatywa PLANeT Partnership powinna zaowocować większą ofertą produktów spożywczych, które w mniejszym stopniu szkodzą środowisku.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies