Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Policja też chce być eko. Przed komisariatami pojawią się stacje ładowania samochodów elektrycznych

Na razie sprzęt pojawi się przy budynkach świętokrzyskiej policji

Kilkanaście tysięcy samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce nie czyni elektromobilnej rewolucji, o czym możesz regularnie czytać w green-news.pl. Zdaniem niektórych ekspertów sytuacja ulegnie zmianie, gdy firmy oraz instytucje zaczną poważnie inwestować w elektryfikację flot. Takim przykładem jest np. Inpost, który planuje poszerzyć bezemisyjny park samochodowy do 500 pojazdów. Okazuje się, że krok w zielonym kierunku wykonuje również policja.

Przeczytaj też: McDonald’s włącza się do gry o wegański rynek

Firma GreenWay Polska poinformowała, że dostarczy stacje ładowania świętokrzyskiej policji. Wygrała przetarg ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Osiem komisariatów doczeka się dziewięciu stacji ładowania o mocy do 22 kW. Sprzęt pochodzi od polskiego producenta – Enelion Stilo. Warto dodać, że kieleccy policjanci pod koniec ubiegłego roku odebrali kilka pojazdów elektrycznych, więc infrastruktura będzie wykorzystywana.

Przeczytaj też: Japoński gigant porzuca elektrownie węglowe

Stacje ładowania powinny pojawić się przy komisariatach w najbliższych dniach. Jednocześnie Aleksander Czapczyk reprezentujący GreenWay Polska, przypomniał, że od marca 2021 roku w każdym nowym i modernizowanym budynku konieczne będzie zapewnienie takiej infrastruktury. Dotyczy to zwłaszcza obiektów użyteczności publicznej. Z opublikowanego niedawno przez PSPA raportu Barometr Nowej Mobilności można się dowiedzieć, że od 2017 roku przybyło w Polsce 1,1 tys. stacji ładowania. W kolejnych latach ten przyrost powinien przyspieszyć, co może skutkować bardziej dynamicznym rozwojem rynku aut o napędzie elektrycznym.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies