Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Najszybciej w Polsce rosnąca spółka fotowoltaiczna zaczyna sprzedaż pomp ciepła i magazynów energii

Columbus Energy przedstawił nową ofertę. Właściciele domów kupując oprócz paneli słonecznych również dodatkowy sprzęt, mają oszczędzać na rachunkach za prąd

Największy sprzedawca instalacji fotowoltaicznych w Polsce, Columbus Energy, wprowadza do oferty domowe magazyny energii z gwarancją 6 tys. cykli ładowania oraz pompy ciepła, których koszt może zostać pomniejszony o nawet 14,1 tys. zł dotacji z programu „Czyste powietrze”.

Przeczytaj też: Polsat też wchodzi w fotowoltaikę

Spółka nową ofertę dzieli na trzy pakiety: Go Green, Go Free i Go Comfort, w ramach których oprócz paneli fotowoltaicznych można kupić dodatkowe wyposażenie.

– Energetyczną wolność właścicielowi domu zapewni pakiet drugi, czyli Go Free, w którym oferujemy fotowoltaikę z falownikiem hybrydowym firmy Solis oraz magazyn energii firmy Pylontech, o pojemności nawet do 14,2 kWh. Dzięki temu nadwyżka energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną jest gromadzona i zużywana wtedy, gdy jest potrzeba, a cały system działa wtedy, kiedy nie ma prądu z sieci – wyjaśnia cytowany w komunikacie prezes Columbusa Dawid Zieliński.

W ramach pakietu Go Comfort klient kupuje pompę ciepła Nibe, która w połączeniu z fotowoltaiką staje się czystym źródłem ciepła. Columbus zapewnia, że bierze na siebie odpowiedzialność za dotację z programu „Czyste powietrze”. Do tego stopnia, że cena pakietu z góry jest pomniejszona o wielkość dotacji, a na przelew z dopłatą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska czeka już spółka, a nie nabywca całej instalacji.

Columbus Energy proponuje też własny system finansowania usług w ramach wszystkich oferowanych pakietów, polegający na spłacie 75 proc. kosztów w ratach przez 10 lat. Ta część pożyczki ma być oprocentowana od 5,33 proc. w skali roku (RRSO). Pozostałe 25 proc. inwestycji klient zwraca dopiero po 10 latach.

Przeczytaj też: Sieć polskich hipermarketów stawia na tanią energię ze słońca

– Nasz system finansowania umożliwia klientom korzystanie z energii słonecznej bez wkładu własnego. Dodatkowo oszczędzają oni praktycznie od pierwszego dnia użytkowania instalacji fotowoltaicznej, ponieważ miesięczne raty są niższe niż bieżące rachunki za energię elektryczną – wyjaśnia Dawid Zieliński. Więcej technicznych i finansowych szczegółów oferty spółka podaje na swojej stronie internetowej.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies