Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Kampania wyborcza w pełni: Sasin podtrzymuje zapowiedź budowy miliona polskich samochodów elektrycznych

Zdaniem wicepremiera Polska dysponuje bardzo ciekawymi prototypami aut na prąd

Złożona kiedyś przez Mateusza Morawieckiego i podtrzymana przez byłego ministra Krzysztofa Tchórzewskiego obietnica, że po polskich drogach jeździć będzie milion samochodów elektrycznych, to już prawdziwa legenda. Samochodów na prąd jest w kraju nadal zaledwie kilka tysięcy, bez większych perspektyw na to, że ziści się plan budowy pierwszego polskiego modelu. Mit o narodowej elektromobilności najwyraźniej jednak wciąż ma się świetnie – zwłaszcza w przededniu wyborów prezydenckich.

Przeczytaj też: Polenergia hoduje pszczoły na farmie fotowoltaicznej

– Jesteśmy gotowi, by wybudować milion samochodów elektrycznych – powiedział we wtorek na antenie RMF FM Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

– Mamy bardzo udane prototypy, mamy know-how, wiemy, jak ta technologia powinna wyglądać. Przez kilka miesięcy udało się opracować montaż finansowy, dzięki któremu fabryka samochodów elektrycznych w Polsce mogłaby powstać – powiedział Jacek Sasin.

Przeczytaj też: Susza zmienia wszystko. IMGW pisze o zmianach w Polsce

O pomyśle budowy polskiej fabryki aut na prąd słychać w Polsce już od około dwóch lat. Z ideą tą wystąpiła spółka Electromobility Poland. EMP szacowała, że budowa prototypu, fabryki oraz wprowadzenie auta na rynek miałyby kosztować ok. miliard euro, czyli ok. 4 mld zł. Inwestorami miały być państwowe spółki. Do dziś nie doczekaliśmy się żadnych decyzji w tej sprawie.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies