Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Recykling ekstremalny. Ta półka na książki będzie Ci służyć do końca życia, a nawet dłużej

Regał jest zaprojektowany tak, by można można było go rozebrać na części i ponownie złożyć – tyle że w trumnę

Ludzie, którzy na poważnie podchodzą do recyklingu i ograniczania ilości wyrzucanych śmieci, potrafią czasem wykazać się niewiarygodną wręcz determinacją i konsekwencją. W swojej trosce o środowisko wykazują się też godną podziwu kreatywnością.

Przeczytaj też: Wierzyć się nie chce, kto ma w Polsce największy problem z recyklingiem

Dla takich właśnie osób może być przeznaczony dizajnerski regał na książki brytyjskiego projektanta Williama Warrena. Drewniana półka wygląda dość elegancko. Jednocześnie mogłaby nazywać się „Memento mori”. Dlaczego?

– Ta półka jest zaprojektowana tak, by służyć Ci przez całe życie. Drewno będzie się przebarwiać, powierzchnie zostaną poplamione. Na przestrzeni lat mebel stanie się częścią Ciebie – pisze na swojej stronie William Warren.

Chodzi o to, że po śmierci regał można rozebrać na części i ponownie złożyć – tyle że w trumnę. Jednym z elementów mebla jest mosiężna płyta, która umożliwia przebudowę mebla, a dodatkowo można wygrawerować na niej daty.

Przeczytaj też: Koronawirus doprowadzi do poważnego spadku emisji CO2

O pomyśle dowiedziałam się od przyjaciółki, która przesłała mi niedawno link do artykułu w serwisie „Bored Panda”. W rzeczywistości jednak pomysł nie jest nowy. Półki zostały po raz pierwszy zaprezentowane w British Library podczas londyńskiego Design Festival już w 2005 roku.

William Warren zachęca, by zamawiać u niego regał podając swój wzrost i wagę. Jest również ciekawy domowych wersji mebli, które można przerabiać tak, by służyły użytkownikom w ich ostatniej drodze.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies