Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Parias podsumowuje pierwszą edycję Banku Zielonych Zmian. W drugiej skoncentruje się na promowaniu odpowiedzialnej konsumpcji

Dotychczasowe działania w ramach projektu BNP Paribas pozwoliły m.in. sfinansować ponad 10 tys. instalacji fotowoltaicznych

BNP Paribas podsumował pierwszą edycję uruchomionego przed rokiem projektu Bank Zielonych Zmian. To akcja, której celem jest m.in. ograniczenie negatywnego wpływu instytucji na środowisko naturalne, podnoszenie świadomości zagrożeń klimatycznych oraz wspieranie klientów banku w prowadzeniu bardziej ekologicznej działalności.

Przeczytaj też: Susza pustoszy polską przyrodę

W ramach projektu Bank Zielonych Zmian BNP Paribas sfinansował instalację paneli fotowoltaicznych w ponad 10 tys. gospodarstw domowych. Instytucja chwali się, że w minionym roku siedmiokrotnie zwiększyła środki przeznaczone na kredytowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz projektów mających na celu zwiększanie efektywności energetycznej.

BNP pracuje też nad zmianami po swojej stronie. Efektem tych działań jest m.in. rozwój floty samochodów z ekologicznymi napędami. Bank posiada obecnie 130 samochodów hybrydowych i elektrycznych, a do końca bieżącego roku ich flota powiększy się do 170. Pracownicy zachęcani są do tzw. carpoolingu i carsharingu, czyli wspólnych dojazdów do pracy i wspólnego używania aut. Od 2018 roku wszyscy zatrudnieni w BNP Paribas łatwo mogą skorzystać z oferty wynajmu samochodu na godziny czy minuty.

Przeczytaj też: Takiej suszy, jaka nas czeka, nikt z żyjących jeszcze nie doświadczył

Zmianom w funkcjonowaniu samego BNP Paribas służyły „eko-usprawnienia”. Pracownicy zgłosili 50 różnego rodzaju pomysłów na to, w jaki sposób zmniejszyć wpływ banku na środowisko naturalne. Wiele z nich zostało wdrożonych. Pozwoliło to na m.in. usunięcie z platform zakupowych możliwości zamówienia jednorazowych, plastikowych kubków, sztućców, talerzy oraz napojów w plastikowych butelkach, a centrale, centra biznesowe i oddziały wyposażono w dystrybutory z wodą, karafki i szklanki, dzięki czemu ograniczono ilość wody i napojów w butelkach plastikowych.

Jednocześnie BNP Paribas zapowiedział uruchomienie drugiej edycji programu Bank Zielonych Zmian. Tym razem będzie poruszał temat odpowiedzialnej konsumpcji i zrównoważonego stylu życia. Nie uniknie kontekstu pandemii, która ma wpływ na niemal każdą sferę naszego życia. W trakcie realizacji projektu poruszone zostaną również zagadnienia kryzysu wodnego, zrównoważonego rolnictwa, odpowiedzialnej mobilności i turystyki, a także planowania zakupów z troską o środowisko naturalne.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies