Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Zielone osiągnięcia BOŚ wylicza specjalny kalkulator

Dzięki temu klienci BOŚ mogą na żywo zobaczyć, między innymi, ile czystej energii powstaje w zbudowanych przez nich instalacjach OZE

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) na swojej stronie internetowej udostępnił licznik efektów ekologicznych, który pokazuje skalę wpływu zielonych inwestycji na środowisko naturalne. Dzięki temu klienci BOŚ mogą na żywo zobaczyć, ile czystej energii powstaje w zbudowanych przez nich instalacjach, a także o ile spada emisja szkodliwych substancji do atmosfery, gleby i wody.

Przeczytaj też: Banki chcą finansować morskie farmy wiatrowe

Efekt ekologiczny to inaczej korzyść, jaką środowisko odnosi dzięki realizacji poszczególnych projektów. Do taki korzystnych dla natury przedsięwzieć zalicza się m.in. inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE), wymianę oświetlenia ulicznego na nowoczesne lampy typu LED czy termomodernizację budynków, ale również oczyszczalnie ścieków czy filtry spalin w zakładach produkcyjnych czy elektrowniach.

Uruchomiony przez BOŚ licznik pokazuje kilka kluczowych wskaźników: produkcję energii z OZE, redukcję emisji CO2 oraz pyłów, a także o ile udało się zmniejszyć straty ciepła, ile odpadów unieszkodliwić lub odzyskać do powtórnego zużycia. Liczona jest też przepustowość sfinansowanych przez bank oczyszczalni ścieków.

Przeczytaj też: Pilnie potrzebna zielona szczepionka na koronawirusa

Przykładowo – kiedy pisałam ten artykuł, produkcja zielonej energii przez OZE sfinansowane przez BOŚ zbliżała się do 6 TWh (terawatogodzin). Ten i inne zielone osiągnięcia BOŚ możesz spawdzić na stronie internetowej banku pod tym adresem.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: OZE, BANKI, BOŚ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies