Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Czekolada doładowana zieloną energią. Wedel chwali się przejściem na OZE

Producent słodyczy podpisał specjalny trzyletni kontrakt z Tauronem

Wedel podpisał z Tauronem umowę, na mocy której cała kupowana przez firmę energia będzie pochodzić z elektrowni wiatrowych. Producent czekolad wybrał ofertę Tauron Sprzedaż – produkt Eko Premium. Umowa gwarantuje, że zakontraktowana energia będzie w 100 proc. pochodzić ze źródeł odnawialnych (OZE). Potwierdzi to certyfikat wydany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Umowa poświadcza, że Wedel jest jedynym odbiorcą danej energii oraz że jest wytwarzana w konkretnym, odnawialnym źródle, w ściśle określonym czasie.

Przeczytaj też: PGE znów pozwana za przyczynianie się do kryzysu klimatycznego

Umowa Wedla z Tauronem będzie obowiązywać trzy lata, a na jej podstawie koncern dostarczy ponad 51 GWh energii elektrycznej z wiatru. To tyle, ile zużywa w tym okresie zakład Wedla na warszawskiej Pradze. Producent słodyczy chwali się, że dzięki temu czekolady, torciki i inne produkty będą wytwarzane w bardziej zrównoważony dla środowiska sposób.

Dla Wedla zakup zielonej energii jest elementem polityki CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. – Dzięki przejściu na korzystanie z energii wyłącznie ze źródeł odnawialnych przyczyniamy się do ograniczenia powstawania zmian klimatycznych. Chcąc minimalizować oddziaływanie naszej firmy na środowisko, na bieżąco analizujemy i wprowadzamy w życie działania, które pomagają nam osiągnąć ten cel – wyjaśnia Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel.

Z kolei wiceprezes Tauron Sprzedaż Tomasz Lender potwierdza, że coraz więcej obecnych w Polsce firm mocno interesuje się zakupami energii, która pochodzi w 100 proc. z OZE. Pisałam już w green-news.pl np. o tym, że zielony prąd zakontraktowała Kompania Piwowarska. Dostawca energii, innogy Renewables, żeby wywiązać się z umowy, rozbuduje farmę wiatrową Nowy Staw pod Gdańskiem. Projekt realizowany jest bez rządowych dopłat. Tak samo będzie w przypadku należącej do Kulczyk Investments Polenergii, która buduje farmę wiatrową Szymankowo w województwie pomorskim.

Przeczytaj też: Maklerzy mBanku nie wydają rekomendacji dla energetyki

Na naszych oczach rozwija się nowy trend, którego nadejście zapowiadano od lat. Odnawialne źródła energii w Polsce są w stanie dostarczyć na tyle tanią energię, że mogą śmiało konkurować z prądem wytwarzanym z węgla. Dodatkowo energia z wiatru nie generuje prawie żadnej emisji CO2, więc odbiorcy wybierają ją również ze względów środowiskowych i wizerunkowych.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies