Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Paribas powiększa flotę samochodów hybrydowych. Pojawią się na ulicach Krakowa i Warszawy

Nowe auta zastąpią samochody z tradycyjnym napędem

Bank BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o powiększeniu swojej floty samochodów hybrydowych. W styczniu 23 takie pojazdy trafiły do pracowników banku w Krakowie, a w lutym ok. 30 nowych aut hybrydowych z logo BNP Paribas zacznie jeździć w Warszawie. Łącznie flota samochodów hybrydowych należąca do banku będzie składać się z ponad 100 pojazdów.

Przeczytaj też: Co korporacje mogą zrobić dla ziemi?

Przedstawiciele BNP Paribas przekonują, że samochody hybrydowe szczególnie w mieście spalają mniej paliwa niż auta z tradycyjnym napędem. Bank w dzisiejszym komunikacie prasowym pisze, że badania ośrodków akademickich z różnych stron Europy, dowodzą, że auta hybrydowe poruszają się w mieście na samym silniku elektrycznym co najmniej przez połowę czasu jazdy. To pozwala na znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Dodatkowo samochody hybrydowe mają mniejszy wpływ na powstawanie smogu w miastach. Stąd wybór Krakowa i Warszawy jako tych ośrodków, w których BNP Paribas wymienia flotę pojazdów na hybrydową, nie jest przypadkowa. Oba miasta cierpią z powodu złej jakości powietrza.

Przeczytaj też: Tauron buduje pierwszą farmę fotowoltaiczną

Program Ekoflota BNP Paribas nie ogranicza się tylko do stopniowej wymiany samochodów na hybrydowe. Bank w ramach projektu Akademii Bezpiecznej Jazdy regularnie organizuje szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i ekologicznej techniki doskonalenia jazdy dla kierowców, którzy korzystają z aut służbowych. W 2018 roku Bank zaczął promować wśród swoich pracowników ideę carsharingu i carpoolingu, udostępniając również pracownikom odpowiednie aplikacje.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies