Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Tauron buduje swoją pierwszą farmę fotowoltaiczną. Ma być gotowa w 2021 r.

Całkowity koszt budowy szacowany jest na 15 mln złotych za 6 megawatów

Tauron Ekoenergia podpisał umowę na zakup mającej powstać w gminie Choszczno w województwie zachodniopomorskim farmy fotowoltaicznej. Dla grupy Tauron to pierwsza instalacja, która będzie produkować energię elektryczną ze słońca. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to 2021 rok.

Przeczytaj też: Szybko przybywa mocy w polskiej fotowoltaice

Za realizację projektu odpowiadać będzie spółka Tauron Ekoenergia. Całkowity koszt budowy szacowany jest na 15 mln złotych za 6 megawatów. Farma fotowoltaiczna będzie produkowała 6 GWh (gigawatogodzin) rocznie i będzie działać od 2021 do 2045 roku.

We wrześniu portfel wytwórczy Taurona wzbogacił się o pięć farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW. W ramach zmian, które Tauron określił mianem „zielonego zwrotu” spółka zaoferowała też w ostatnich dniach darmowy kredyt na fotowoltaikę dla swoich klientów.

Przeczytaj też: BNP Paribas chwali się liczbą ekokredytów

Tauron to jeden z największych w Polsce wytwórców, dystrybutorów i sprzedawców energii elektrycznej. W ogromnej większości pochodzi ona ze spalania węgla. To jednak ma się zmienić w perspektywie najbliższych 10 lat. Jak wynika z ogłoszonej dzisiaj aktualizacji kierunków strategicznych do 2030 roku, udział produkcji energii ze źródeł nisko- i zeroemisyjnej ma przekroczyć 65 proc.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies