Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
innogy buduje nową farmę wiatrową

Polska spółka innogy poinformowała o starcie budowy nowej farmy. Będzie składała się z 33 wiatraków

Pisaliśmy niedawno o starcie budowy największej w kraju farmy wiatrowej Potęgowo o mocy 220 MW, której właścicielem jest Israel Infrastructure Fund. Sfinansuje ją konsorcjum banków, wśród których są Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Pekao oraz mBank.

Przeczytajcie także: Uber Green już w Polsce. Na razie przetestuje go Kraków

Również innogy Renewables Poland informuje o rozpoczęciu prac na budowie swojej farmy wiatrowej Żukowice na Dolnym Śląsku. Zostanie tam umieszczonych 11 turbin Nordex po 3 MW każda. Moc całej farmy wyniesie więc 33 MW. Budowa potrwa około roku, zatem nowa instalacja zostanie oddana do użytku w połowie 2020 r.

Zarówno Żukowo, jak i Potęgowo uzyskały wsparcie państwa wygrywając aukcję przeprowadzoną w listopadzie 2018 roku przez Urząd Regulacji Energetyki. W najbliższych miesiącach można spodziewać się informacji o realizacji kolejnych projektów, które odniosły sukces w aukcji.

Przeczytajcie także: Starbucks też chce być zielony. Znana sieciówka coraz bliżej pożegnania z plastikiem

Innogy ma już w Polsce osiem farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW. Farmy wiatrowe umiejscowione są w czterech regionach Polski: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego oraz na obszarze województwa podlaskiego, w okolicach Suwałk, Piecek i Tczewa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies