Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Finansowanie fotowoltaiki dla firm na 0 procent. Nowa oferta Santandera i Karlik Energy

Na inwestycję można dostać do 500 tys. złotych

Santander Leasing i Karlik Energy oferują wspólnie produkt dla firm, które chciałyby zbudować własne odnawialne źródła energii (OZE), a konkretnie fotowoltaikę. Przedsiębiorcy mogą starać się o finansowanie z banku w wysokości do 500 tys. zł. Do wejścia we współpracę zachęcane zerowym oprocentowaniem kredytu.

Przeczytaj też: Rząd chce pomóc w stawianiu mniejszych farm słonecznych

Warunkiem jest wybór Karlik Energy jako wykonawcy instalacji fotowoltaicznej. Pierwszym etapem, jeszcze przed podjęciem współpracy, jest bezpłatny audyt wykonywany przez Karlik. Później ta sama firma opracowuje dokumentację i realizuje cały projekt.

Karlik Energy działa w sektorze energetycznym, świadczy usługi związane przede wszystkim z fotowoltaiką (projektowanie, montaż, przyłączenie, serwis), realizuje też przedsięwzięcia związane z pompami ciepła czy stacjami ładowania pojazdów.

Przeczytaj też: Tegoroczne aukcje dla wytwórców zielonej energii ogłoszone

Przy okazji rozszerzenia ofery o nowy produkt Karlik podsumował, że przybywa przedsiębiorstw zainteresowanych środkami na zielone inwestycje. W pierwszej połowie 2023 r. wartość wspieranych przez Santander Leasing projektów związanych m.in. z OZE była o 19 proc. wyższa niż w tym samym okresie rok wcześniej. Bank niedawno pomógł w zabezpieczeniu finansowania dla dużego projektu fotowoltaicznego Qair. Więcej o inwestycji w tekście Kilkaset milionów kredytu na farmy fotowoltaiczne. Qair ma umowę z Santanderem i PKO.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies