Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
GreenWay stawia na ładowarki dla pojazdów ciężarowych. Za dwa lata powstanie 10 hubów

Po etapie rozwoju ładowarek dla aut osobowych nadszedł czas na wsparcie elektryfikacji transportu ciężkiego

– GreenWay Polska pracuje nad uruchomieniem 10 hubów ładowania dla pojazdów ciężarowych do końca 2025 roku – powiedział w rozmowie z agencją ISB News Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. Spółka ma finansowanie na to przedsięwzięcie m.in. z funduszy unijnych.

Przeczytaj też: Elon Musk szuka miejsca pod gigafabrykę w Europie

Na razie nie wskazano preferowanych lokalizacji dla hubów, firma prowadzi analizy w tym zakresie. Jak mówi Czyżewski, pomysł jest odpowiedzią na potrzeby przewoźników, którzy są coraz bardziej zainteresowani elektrycznymi autami ciężarowymi.

To druga w ostatnim czasie zapowiedź ekspansji największego operatora stacji ładowarek w Polsce. Jak pisaliśmy, GreenWay razem z InPostem zamierza stworzyć ogólnopolską, publicznie dostępną sieć ładowania aut elektrycznych. Tylko do końca 2023 r. ma powstać kilkadziesiąt nowych punktów.

Przeczytaj też: Nowe doniesienia o GigafactoryX w Pruszkowie

Elektryfikacja transportu osobowego już postępuje, w przypadku samochodów ciężarowych proces ten dopiero się rozpoczyna. Pierwsza w Polsce elektryczna ciężarówka zaczęła przewozić towary pod koniec ubiegłego roku, w dodatku na niewielkie odległości. Jeździ między dwiema fabrykami Ikei w ramach pilotażu.

Fot. GreenWay Polska

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies