Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Na Mazurach powstała jedna z największych farm fotowoltaicznych w kraju

Za kolejną dużą elektrownię słoneczną w Polsce odpowiada Better Energy

W woj. warmińsko-mazurskim oddano do użytku farmę fotowoltaiczną o mocy 74 MW. Elektrownię między Nidzicą a Wietrzychowem zbudowała spółka Better Energy z Danii, która działa również w Polsce, Szwecji i Finlandii. Z deklaracji inwestora wynika, że farma może dostarczyć taką ilość energii, jaką zużywa rocznie około 37 tys. gospodarstw domowych.

Przeczytaj też: Rząd chce więcej pieniędzy od producentów zielonej energii

– Chcemy, aby zielona energia była dostępna dla każdego – nie tylko dla dużych firm, ale też dla tych mniejszych, a także dla lokalnych społeczności. Dążymy do tego, by odbiorców energii odnawialnej było jak najwięcej – zapewniał podczas otwarcia elektrowni Łukasz Witkowski, szef polskiego oddziału Better Energy.

PV Nidzica jest największą elektrownią fotowoltaiczną spółki w Polsce. Wcześniej Better Energy uruchomiła dwie inne duże instalacje, Postomino (30 MW) oraz Polanów (30 MW). W przyszłości oddane do użytku zostaną elektrownie Kleczew (74 MW) i Krapkowice (28 MW). W Polsce spółka ma 390 MW mocy w fazie eksploatacji i budowy, a cały portfel inwestycji w kraju przekracza 1000 MW.

Przeczytaj też: W Polsce w maju 30 proc. wyprodukowanej energii pochodziło z odnawialnych źródeł

Farma fotowoltaiczna Better Energy jest jedną z największych w kraju. Jako pierwsza powstała elektrownia ZE PAK w gminie Brudzew o mocy 70 MW. W 2022 r. do użytku została oddana inwestycja Goldbeck Solar i Respect Energy – farma Zwartowo na Pomorzu ma 204 MW mocy zainstalowanej, docelowo wzrośnie ona do blisko 285 MW.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies