Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Drobnostka, ale cieszy. Getin wprowadza darmowe, wirtualne karty kredytowe i umożliwia rezygnację z płatnych, plastikowych

Klienci banku płatności z rachunku karty kredytowej mogą realizować przy pomocy smartfona i usługi Google Pay

Biuro prasowe Getinu informuje, że jego klienci korzystający z aplikacji na smartfony mogą zamówić wirtualną kartę kredytową. Za pośrednictwem bankowości mobilnej kartę taką można dodać do usługi Google Pay. Pozwala ona na zbliżeniowe płatności bezgotówkowe w terminalach na podobnej zasadzie jak karta bezstykowa. Dzięki temu można zrezygnować z zamawiania plastikowej karty kredytowej i uniknąć opłaty miesięcznej za korzystanie z niej, która standardowo wynosi 5 zł. Korzystanie z wirtualnej kredytówki jest bezpłatne.

Przeczytajcie także: mBank zaoszczędził na kartach tonę plastiku

Getin dołącza do grona kilku już banków na polskim rynku, które umożliwiły płatności mobilne bez plastiku. Wcześniej dotyczyło to jednak klientów korzystających z kart debetowych. Podobne możliwości znajdziecie w kilku innych instytucjach, jak ING Bank Śląski czy Santander. Natomiast jeśli chodzi o możliwość dodania do Google Pay karty kredytowej bez konieczności posiadania jej plastikowej wersji, to oferta Getinu jest jedną z pierwszych, o ile nie pierwszą w Polsce.

Wprowadzenie do sprzedaży wirtualnej karty kredytowej przez Getin jest sygnałem, że banki coraz poważniej podchodzą do kwestii wpływu swojej działalności na środowisko. Choć oczywiście decyzja ta nie uratuje planety od zalewu plastiku. Jedna karta waży ok. 5 gramów więc dopiero zastąpienie wielu tysięcy takich kart ich wirtualnymi odpowiednikami da realne korzyści środowisku. Niemniej każda nawet najdrobniejsza inicjatywa w tym obszarze jest warta odnotowania.

Przeczytajcie także: Czy opłaca się kupować energooszczędny sprzęt AGD?

Niestety, póki co nie można liczyć na to, że banki gromadnie zrezygnują całkowicie z wydawania plastikowych kart. W większości europejskich krajów infrastruktura płatnicza jest rozwinięta o wiele gorzej niż w Polsce. Przy zagranicznych wyjazdach pojawia się zatem problem braku terminali zbliżeniowych. Gdy ich nie ma do zrealizowania płatności niezbędna jest plastikowa karta, którą należy włożyć do terminala.

KATEGORIA
WIADOMOŚCI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies