Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Budimex wchodzi w e-mobilność. Kupił od Enei 109 stacji ładowania

Spółka-córka budowlanego giganta chce uruchomić wszystkie stacje do połowy tego roku

Budimex Mobility przejmuje 109 stacji ładowania samochodów elektrycznych od spółki Enea Operator. Ładowarki znajdują się w Bydgoszczy (31 miejsc), Gorzowie Wielkopolskim (14), Poznaniu (29) i Szczecinie (35). Jak zapowiada członek zarządu spółki z grupy Budimex, Jakub Długoszek, uruchomienie ich nastąpi jeszcze przed końcem drugiego kwartału 2023 r. Do tego czasu spółka chce zmodyfikować stacje wizualnie i sfinalizować formalności z Urzędem Dozoru Technicznego.

Przeczytaj też: Budżet na szybkie ładowarki do samochodów rozdysponowany w niecałą godzinę

Stacje zostaną też zintegrowane z oprogramowaniem Elocity, służącym do zarządzania infrastrukturą dla aut elektrycznych. Największa grupa budowlana w Polsce zaczęła współpracę z Elocity w maju ubiegłego roku. Od tego czasu coraz więcej dzieje się wokół Budimex Mobility (dawniej Budimex PPP). Za pośrednictwem tego podmiotu spółka chce rozwijać przedsięwzięcia związane z redukcją emisji CO2 oraz e-mobilnością.

Przeczytaj też: Rosną zasięgi samochodów elektrycznych

Na razie ruch Budimexu polega na przejęciu już istniejących stacji, ale w przyszłości firma chce też rozwijać własne punkty ładowania. Spółka powoli wchodzi też na rynek OZE – do końca 2023 roku ma ukończyć farmę wiatrową Magnolia w Wielkopolsce, zbuduje też elektrownię słoneczną.

Wygląda na to, że Enea nie wyprzedaje wszystkich posiadanych stacji. Np. w Gorzowie Wielkopolskim miała ich 17 (tak wynika z danych spółki), a sprzedała 14. Poniżej lokalizacje stacji ładowania, które przejmuje Budimex.


KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies