Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Więcej polskich paneli fotowoltaicznych. Unimot potraja produkcję

Spółka kojarzona głównie z paliwami rozbudowała fabrykę modułów fotowoltaicznych na Podkarpaciu

Zakład PZL Sędziszów doczekał się rozbudowy linii produkcyjnej modułów fotowoltaicznych. Teraz będzie mógł dostarczać trzy razy więcej paneli, o łącznej mocy do 45 megawatów rocznie. W fabryce produkowana jest fotowoltaika w technologii krzemowej monokrystalicznej.

Przeczytaj też: Panele fotowoltaiczne pokryją dachy bloków w Polsce?

Prawie dwa lata temu grupa Unimot, w której skład wchodzi PZL Sędziszów, uruchomiła własną linię do produkcji paneli fotowoltaicznych w fabryce w Sędziszowie Małopolskim (woj. podkarpackie). Wcześniej w zakładzie produkowano filtry, a rozszerzenie działalności było odpowiedzią na zapotrzebowanie na „polskie panele PV”, gdy z powodu pandemii zmniejszyły się dostawy komponentów dla paneli z Chin. Jak wyjaśnia spółka w komunikacie, zainteresowanie produktem z Polski, w szczególności w Europie, tylko wzrosło. Stąd decyzja o rozbudowie, a Unimot nie wyklucza kolejnej.

Sprzedażą zajmuje się inna firma z grupy Unimotu – to Avia Solar, która działa w branży fotowoltaicznej. Firmy mogą także zamówić produkcję paneli pod swoimi markami. W Sędziszowie produkowane są panele do wielkości M12, a komponenty do nich dostarczają 3M, Intefloat i DOW.

Przeczytaj też: Energetyczna pomoc dla Ukrainy. Fotowoltaika z Polski dla szkół i szpitali

Unimot chwali się, że napędza zieloną transformację nie tylko poprzez produkcję paneli PV. Każdy z produktów ma przypisany kod QR, który pozwala na śledzenie jego cyklu funkcjonowania aż do recyklingu.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies