Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
R.Power coraz bliższy pozyskania nowego inwestora. Rozwiązała się zagadka, kto planuje wesprzeć polską spółkę

Z wniosku, którym zajmuje się UOKiK wynika, że zainteresowany jest fundusz z Luksemburga

Polska firma z sektora odnawialnych źródeł energii R.Power pozyska nowego, zagranicznego inwestora. Spółka z branży fotowoltaicznej w styczniu 2023 roku ogłosiła, że przyjęła jedną z trzech ofert objęcia mniejszościowego pakietu akcji. Nie poinformowała jednak, jaki podmiot zostanie inwestorem.

Przeczytaj też: Energetyczna pomoc dla Ukrainy. Fotowoltaika z Polski dla szkół i szpitali

Teraz Urząd Kontroli Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił, że trafił do niego wniosek w sprawie koncentracji od funduszu Three Seas Initiative Investment Fund (3SIIF) z Luksemburga. Three Seas będzie w R.Power mniejszościowym akcjonariuszem. Do sfinalizowania transakcji potrzebna jest jeszcze zgoda UOKiK.

R.Power rozwija w Polsce i Europie projekty OZE o mocy 7,9 GW. Farmy fotowoltaiczne, które są w budowie lub zostały już ukończone, mają 635 MW mocy. R.Power nie tylko nadzoruje projekty i buduje elektrownie słoneczne, ale też je serwisuje produkuje zieloną energię.

Przeczytaj też: Trzy banki udzieliły kredyt na pierwszą farmę słoneczno-wiatrową w Polsce

We wrześniu 2022 roku Polski Fundusz Rozwoju objął zielone obligacje firmy R.Power, wycenione na 120 mln zł. Za pozyskane środki firma ma zamiar rozbudować swoje fotowoltaiczne portfolio. Inwestor z Luksemburga, 3SIIF, to z kolei fundusz inwestycyjny, który angażuje się przedsięwzięcia z trzech sektorów: energetycznego, transportowego i infrastruktury cyfrowej.

Fot. mat. prasowe R.Power

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies