Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Dbania o planetę można się nauczyć. Wystawa dla dzieci w Muzeum Warszawskiej Pragi

Do 26 lutego potrwa wystawa, na której można poeksperymentować i dowiedzieć się, jak być eko w codzienym życiu

Idziemy z dzieckiem na wystawę... i znajdujemy się w mieszkaniu zaaranżowanym ilustracjami rysownika Pawła Szlotawy. W salonie poznajemy sposoby na oszczędzanie prądu, w łazience wykorzystujemy każdą kroplę wody, w kuchni uczymy się gotownia w duchu less waste (czyli produkując mniej odpadów), a w sypialni przeglądamy rzeczy i zastanawiamy nad tym, dlaczego warto mieć ich mniej. Nie od dzisiaj wiadomo, że nauka poprzez zabawę i doświadczanie jest nie tylko przyjemna, ale też przynosi najlepsze efekty.

Przeczytaj też: Czarnemu Piątkowi mówimy NIE

– To wystawa do eksperymentowania, a nie tylko oglądania – mówi Małgosia Żmijska, kuratorka wystawy z kolektywu Mamy Projekt. – Odwiedzający mogą samodzielnie sprawdzić, co się stanie, jeśli obniżą temperaturę w domu albo przestaną kupować butelkowaną wodę. Dzieci dzięki temu uczą się, jak własnym domu możemy dbać o siebie i środowisko. Trudno zmienić nawyki, to żadna tajemnica, dlatego podpowiadamy proste sposoby na to, jak być eko i ułatwić sobie życie. Nawet drobne działania proekologiczne mają wielki sens – wyjaśnia.

Wystawa jest częścią projektu edukacyjnego EkoEksperymentarium, składającego się z portalu z grami (www.ekoeksperymentarium.pl) oraz programu zajęć w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Przeczytaj też: Z Polski znikną sosna, świerk i brzoza

Wystawę można oglądać do 26 lutego 2023 roku do Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52. W czwartki wstęp jest bezpłatny. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym adresem.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies