Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ekologiczny hackathon we Wrocławiu. Programiści mają opracować rozwiązania do zarządzania energią w domu

Event organizuje Viessmann, a pula nagród wynosi 20 tys. zł. Z tego połowa trafi do zwycięskiego zespołu

Producent systemów grzewczych Viessmann organizuje we Wrocławiu hackathon GO Green – Energy Efficiency Solutions, podczas którego uczestnicy mają opracować ekologiczne rozwiązania dla domu. Hackathon będzie miał charakter otwarty i odbędzie się 21 października w Viessmann R&D Center we Wrocławskim Parku Technologicznym. Potrwa od godz. 10 do 18.

Przeczytaj też: Brytyjski startup konstruuje fotowoltaiczne drzewa

Zwycięski zespół otrzyma 10 tys. zł, drugi – 7 tys. zł, trzeci – 3 tys. Uczestnicy w trakcie wydarzenia będą mierzyć się z problemami związanymi z efektywnym zarządzaniem energią, z naciskiem na zarządzanie energią odnawialną. Szczegóły tego wydarzenia można znaleźć na specjalnej stronie. Rejestracja kończy się 20 października.

W dobie kryzysu energetycznego nawet niewielkie inicjatywy tego rodzaju mogą przynieść dużo dobrego. Według ekspertów do walki z globalnym ociepleniem potrzebna jest nie tylko zmiana źródeł energii na niemisyjne. Ważną rolę odegrają także energooszczędność i efektywność energetyczna. Ważne będzie więc np. sprawne zarządzanie przydomową mikroinstalacją fotowoltaiczną czy to, kiedy włączone są poszczególne urządzenia (by pobierały energię dokładnie wtedy, gdy wytwarzają ją panele słoneczne).

Przeczytaj też: Gdzie w Polsce jest najbardziej eko i innowacyjnie?

Podobnych do wrocławskiego hackathonu było już kilka. Hackathony, czyli kilkunastogodzinne lub 24-godzinne maratony programistyczne skupiające się na ekologii organizowano m.in. w Łodzi (Hackathon Collabothon), w ubiegłym tygodniu zakończył się H2Othon na Uniwersytecie Warszawskim (dotyczył przeciwdziałania suszy).

KATEGORIA
INNOWACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies