Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
TVN nadaje dzięki odnawialnej energii. Anteny stacji w Warszawie zasilane są fotowoltaiką

Grupa zakończyła instalację paneli fotowoltaicznych na gmachu przy ul. Powsińskiej. Wcześniej zainwestowała panele przy ul. Augustówka

TVN zamontował kolejne panele fotowoltaiczne (PV) na dachach należących do spółki. Pierwsza część projektu objęła 68 paneli o łącznej mocy prawie 26 kW. Zamontowano je na budynku przy ul. Augustówka (dawny gmach redakcji).

Przeczytaj też: Rozpędzona fotowoltaika przynosi oszczędności w Polsce i Europie

Teraz stacja należąca do Warner Bros. Discovery zakończyła inwestycję przy ul. Powsińskiej, gdzie mieści się główna siedziba TVN. Na budynku zamontowano 26 paneli o mocy 9,6 kW.

Energia ze słońca służy do zasilania anten telewizyjnych rozmieszczonych na budynku. Paneli nie zamontowano jednak na dachu. Nie pozwalała na to jego nośność. Fotowoltaika została więc zainstalowana na południowej ścianie budynku.

Przeczytaj też: Spadek przyłączeń fotowoltaiki po wprowadzeniu nowego systemu

Dwie małe elektrownie słoneczne TVN mają łącznie 35,5 kW mocy. Dzięki ich pracy stacja może obniżyć emisję CO2 o prawie 30 ton w skali roku. Podsumowując najnowszą inwestycję, TVN chwali się też innymi działaniami na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Spółka sadzi drzewa i zamontowała ule na dachu siedziby w Warszawie.

KATEGORIA
KLIMAT
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies